אודות הפרויקט

פרויקט ״בירושלים אין כניסה לרכב מזהם״, בהובלת המשרד להגנת הסביבה ועיריית ירושלים, נועד לצמצם את זיהום האוויר מכלי רכב המשפיע על הולכי הרגל ותושבי העיר ירושלים. הפרויקט הנו חלק מהתוכנית לצמצום זיהום האוויר מתחבורה בעיר ירושלים. לצורך כך, נחקק חוק עזר עירוני האוסר על תנועה של כלי רכב מזהמים ברחבי העיר ירושלים, אלא אם יותקן ברכב מסנן להפחתת זיהום האוויר.
החל מספטמבר 2020, כל השטח המוניציפלי של העיר ירושלים מוגדר כאזור מופחת פליטות ואסורה הכניסה לעיר לכל כלי רכב דיזל אשר מוגדר ברישיון הרכב כרכב מזהם אלא אם הותקן ברכב מסנן חלקיקים.

שימו לב! בדקו אם רכבכם מוגדר כרכב מזהם- בקישור הבא>>

בכניסות לעיר יוצב תמרור ייעודי האוסר על כניסה לאזור מופחת פליטות

                     

הידעת?
מסנן חלקיקים מפחית למעלה מ-98% מפליטות חלקיקי הפיח הנוצרים כחלק מתהליך הבעירה במנוע, והוא האמצעי היעיל ביותר כיום להפחתת חלקיקים ממנועי דיזל.

המשרד להגנת הסביבה מעניק לזמן מוגבל סבסוד של כ-50% על התקנת מסנן לצמצום זיהום אוויר במוסכים נבחרים בכל הארץ – מהרו להתקין!
לרשימת המוסכים המסובסדים >>

שלבי הפרויקט "מנקים את העיר מזיהום אוויר":

שלב ראשון – החל מחודש ינואר 2020 נאסרה כניסת רכבי דיזל מסחריים מעל 3.5 טון, ששנת הרישום שלהם 2005 או ישנים יותר, אשר לא הותקן בהם מסנן חלקיקים. בשלב זה הכניסה נאסרה רק למרכז העיר (לתשומת ליבכם – גם ברחובות התוחמים את האזור הנקי אסורים לתנועת רכבים מזהמים) >>> למפה

שלב שני – החל מספטמבר 2020, האיסור חל על כל השטח המוניציפאלי של העיר ועל כלל רכבי הדיזל אשר ברישיון רכבם מסווגים כרכב מזהם, אלא אם הותקן בהם מסנן חלקיקים.

שימו לב! החל מתאריך 01/09/2020 (השלב השני) האיסור הורחב לכל שטח העיר ירושלים, וחל על כלל כלי הרכב המונעים בדיזל, המסווגים כרכב מזהם ברישיון הרכב ולא הותקן בהם מסנן חלקיקים להפחתת פליטות מזהמים.

בכל עת, תוכל לפנות למוקד העירוני בטלפון – 02-531-4600 או בדואר אלקטרוני Info@avirnaki-jr.co.il או למלא את הטופס